Zdravotnícky výbor rozhodol nevyzvať lekárov k stiahnutiu výpovedí.

Autor: Milan Mrázik | 23.11.2011 o 10:00 | (upravené 23.11.2011 o 10:20) Karma článku: 10,88 | Prečítané:  2345x

Pôvodne bolo pre lekárov vyčlenených 30  minút. Rokovací čas sa pretiahol na 3 hodiny. V poslednej hodine diskusie poslanci začali chápať čo sa deje. Pôvodne si mysleli, že akcia začala snáď pred týždňom. Pochopili, že minister stratil čas 6 mesiacov, kedy je zo strany lekárov snaha rokovať. Nevedeli, čo minister vlastne robí. Nebol im predstavený plán B.   .

Včera 9 dní pred zhroziacim kolapsom zdravotníctva na Slovensku zasadal zdravotnícky výbor v parlamente za účasti lekárov. Po 3 hodinovej diskusii rozhodol, že nevyzýva lekárov k stiahnutiu výpovedí.

Poslanci boli prekvapený, že návrh zákona o platoch lekárov v SR, ktorý vyšiel z rokovaní expertných skupín ministerstva a LOZ-u mal minister na stole už 4.11.2011.

Zistili, že stále je čas aj na zákonné záruky. Konštatovali, že ústavu dokázali parlamentnou väčšinou zmeniť do 3 dní.

Do uznesenia bolo navrhované, zaviazať ministra k rokovaniu. Rozprúdila sa živá diskusia. Záver bol : načo vyzývať ministra k rokovaniu. Rokovať je predsa jeho povinnsoť. Bohužiaľ poslanci nevedeli, že  minister rokovania odkladá a vlastne nerokuje. Stratil čas.

Ak by hlasovanie o výzve k lekárom, aby stiahli výpovede nastalo o hodinu skôr asi by ho boli podporili. Ale posledná hodina diskusie poslancom otvorila oči a hlasovanie dopadlo inak.

Výsledok je prakvapujúci, ale veľavravný. Zákonodarny zbor SR predstavovaný poslancami zdravotníckeho výboru lekárov 9 dní pred hroziacim kolapsom nevyzval k stiahnutiu výpovedí.

Na hlasovaní mala vládna koalícia väčšinu.

Myslím, že poslanci pochopili, prečo situácia dospela až k hrozbe kolapsu zdravia. Pochopili, že my nie sme vydierači. Pochopili a svojím rozhodnutím potvrdili neochotu ministra ku korektnému rokovaniu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?