Pán Maďarič nebojte sa 99 %

Autor: Milan Mrázik | 6.12.2011 o 9:59 | Karma článku: 11,19 | Prečítané:  2081x

99 % percent je tu veľmi krátko a už má prvé odozvy. Prvé trafené husi zagágali. Po pánovi poslancovi Glváčovi sa ozval pán poslanec Maďarič. Obaja svorne zo Smeru. Je to náhoda ? Alebo je to strach, že by im 99 % mohlo zobrať volebný úspech.

V ľavicovom košiari je len jedna strana „Smer“ a mám dojem, že sa cíti byť ohrozená. Neviem prečo ?     99 % sa nedá zaradiť podľa štandardného delenia politické spektra. Snahou zavedenia poriadku je skôr doprava. Snahou byť spravodlivejšou k občanovi a spoločnosti skôr doľava. Ohrozenie Smeru je asi v snahe zo zavedenia transparentnosti a poriadku.

99 % prináša niečo nové. Na verejnosti sa priznal k mecenášstvu Ivan Weiss a Marcel Lukačka. To sú prvé lastovičky na politickom nebi Slovenska, ktoré transparentne priznali farbu. Ivan Weiss dokonca aj priznal svoju minulosť spojenú s SDĽ a nepoprel financie zo zbrojárskeho priemyslu. Reakcie nedali na seba dlho čakať, že pán Maďarič. Vy máte financovanie čisté ?

Za neúspechom Smeru v posledných voľbách je podľa pána Maďariča SDĽ, ktorá získala necelé 3 %. To snáď nemyslí vážne. Že by 99 % vyvolávala až taký strach ?

V našej spoločnosti mi chýba politická kultúra. Najskôr by si mal každý poupratovať doma a až potom obviňovať druhých. Dám Vám jednu otázku : minister, ktorej strany sa plavil na jachte finančných žralokov ? Myslím, že viete koho myslím pán Maďarič.

Skôr ako obviňovanie by som uvítal Vašu úprimnú snahu o transparentnosť pri obchodoch napríklad typu mýta a tendrov na výstavbu diaľnic atď. Je zaujímavé, že dnes sa dajú diaľnice stavať podstatne lacnejšie ako za Vás. Za čias keď bol ministrom zdravotníctva Váš nominant zmluvu na upratovanie nemocníc získala firma volajme ju v preklade „TIME“, ktorá upratovala len žilinskú nemocnicu o 64 000 euro mesačne drahšie ako dnes.

Myslím, že vývoj vo svete a v spoločnosti nie je dobrý. To musí pochopiť asi každý. Dnes si treba uvedomiť, že je potrebné začať spolupracovať v prospech občanov a našej krajiny, nie v prospech politických strán a pár vyvolených. Myslím , že spoločnosť bude spokojnejšia, keď budeme mať širokú strednú vrstvu a vákuum medzi multibohatými a dnes úzkym stredom spolu s chudobnými bude užšie. Nie je snahou zničiť multibohatých, ale vytvoriť spravodlivejšiu spoločnosť pre všetkých.

Pán Maďarič myslím, že nie je čas na obviňovanie, ale je čas na spoluprácu. Politici a poslanci, bez ohľadu z akého spektra sú, majú psiu povinnosť sa dohodnúť, aby viedli krajinu k lepšej dobe.

Nemali by sme pokračovať v rozhodnutiach, ktoré sú menším zlom, ale mali by sme začať robiť rozhodnutia dobré.

Aj napriek Vášmu blogu plnému obvinení Vám prajem do budúcna dobré rozhodnutia, ktoré budú v prospech občanov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

TECH

Poruchy spánku, bolesti hlavy. Aké sú dôsledky zmeny času

Zmätok, nepríjemné posuny aj ranná neistota.


Už ste čítali?