Žilinská nemocnica: Scenár pre celé Slovensko

Autor: Milan Mrázik | 29.11.2012 o 13:19 | Karma článku: 11,20 | Prečítané:  2572x

Lekári majú liečiť a vojaci pochodovať. Chceme zachrániť žilinskú nemocnicu, a preto budeme musieť aj pochodovať. Žilinský región má takmer 400 tisíc obyvateľov. Zaslúži si kvalitnú nemocnicu. Každý, kto zdieľa tento názor, je vítaný, aby pochodoval s nami.

Kedy? V pondelok 3. decembra 2012 o 15.30.

Kde? Pred žilinskou nemocnicou.

Kam? Pred sídlo Žilinského samosprávneho kraja a pred Mestský úrad v Žiline.

Prečo? Odovzdáme otvorené listy predsedovi VÚC Jurajovi Blanárovi a primátorovi mesta Igorovi Chomovi, aby aj oni boli z prvej ruky informovaní o tom, ako je ohrozená existencia žilinskej nemocnice.

O organizačnom a personalistickom tajfúne, ktorý sa prehnal našou nemocnicou, som podrobnejšie písal v predchádzajúcom článku. Príčiny protestu a pondelkového pochodu sú totožné. Rovnaké ostávajú aj dôvody, pre ktoré by mali pochodovať nielen zamestnanci nemocnice, ale aj Žilinčania a obyvatelia celého regiónu.

Zlučovanie a rušenie oddelení a výpovede za trest lekárom, ktorí nesúhlasia s postupmi riaditeľa, nie je cesta k stabilizácii nemocnice. Práve naopak, povedie k postupnému rozkladu, demoralizácii, strate akcieschopnosti a rapídnemu znižovaniu kvality. Odtiaľ je už len kúsok k ohrozeniu zdravia a životov. A to je dostatočný dôvod na to, aby lekárov prišli podporiť aj (potenciálni) pacienti. Za prejavy solidarity zo strany širokej verejnosti sme vopred vďační. Napokon všetci sme na jednej lodi.

V hre nie je len žilinská nemocnica a jej lekári. Tu sa len na malom priestore a veľmi koncentrovane odohráva to, čo niekto narafičil na celé slovenské zdravotníctvo. A to by mu/jej/im nemalo prejsť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?