Pán doktor ďakujem, zbavili ste ma bolesti

Autor: Milan Mrázik | 14.10.2011 o 10:32 | (upravené 14.10.2011 o 14:58) Karma článku: 11,87 | Prečítané:  2269x

Som jeden z 2411. Liečim, operujem na neurochirurgii. Táto práca je po mojej rodine to najdôležitejšie čo mám. Narodil som sa na Slovensku, mám túto krajinu rád a tu chcem liečiť chorých. Bez rozdielu. Všetkých, pretože tu chcem žiť.

Na Slovensku som vyštudoval medicínu. Už 15 rokov sa snažím vrátiť mojej vlasti to, čo do mňa investovala. Samozrejme aj mojim rodičom, ktorým vďačím za život. Práca, ktorú robím je považovaná za poslanie. Je veľmi náročná a zodpovedná. Každý deň si domov nosím v hlave osudy chorých ľudí. Ak nemáte v hrudi chladný kameň, nedá sa to inak. Zažil som smrť v priamom prenose. Niekoľkokrát, to sa nedá len tak zahodiť za hlavu. Medicína nie je všemožná.

Aj tak mám svoju prácu rád.

Som nútený porušovať zákonník práce, aby som mohol liečiť. Pomáhať pacientom, operovať - robiť to, čo ma napĺňa.

Keď som potreboval obložiť kúpeľňu, potreboval som murára. Za hodinu práce som mu zaplatil viac ako ja zarobím za hodinu operovania. Nie som nahnevaný na murára. On si tie peniaze zaslúži, urobil to perfektne a vážim si ho. On nie je na vine toho nepomeru a jednej z absurdít našej spoločnosti.

Mám svoju prácu rád. Viete prečo ? Pre pocit spokojnosti, keď mi pacient pri kontrole povie " Pán doktor ďakujem, zbavili ste ma bolesti ". To je neskutočné. Nič viac, nič menej.

Nedofinancovaný systém zdravotnej starostlivosti prepletený limitmi a obmedzeniami ma núti odkladať pomoc pacientovi v bolestiach a trápení. Načo máme štát a zdravotný systém, ktorý limituje a obmedzuje dostupnosť zdravotnej starostlivosti?

Prečo vedome meníme nemocnice na a.s. so všetkými dôsledkami krachu? Lebo ten pri nefungujúcom systému je viac než pravdepodobný. To ma hnevá, ale zistil som, že my lekári môžeme pomôcť všetkým. Preto sme išli do akcie " ZACHRÁŇME ZDRAVOTNÍCTVO". Som na nás hrdý.

Som smutný z demagógií, konfabulácií, zavádzania a poloprávd toho, kto ten systém riadi. Teda systém zdravia pre všetkých, bez rozdielu, teda aj tých, ktorý volili už padnutú vládu.
Som smutný, že aj napriek tomu, čo píšem ma len tak chcú vymeniť.

Propagujeme slovenské produkty a lekárov vymeníme za Ukrajincov či Balkáncov. Mimochodom nič osobne proti ním nemám, ale aj môj malý syn pochopil, že sa to nedá. Prestante zavádzať a postavte sa k problému chlapsky. Aj po páde vlády.

Toto sa týka každej vlády a každého občana.

Vláda padla a ja nemôžem povedať, že bola dobrá minimálne pre jednú vec. Mrzí ma, že chce spáchať podvod na všetkých aj svojích voličoch. A pritom už zakrátko ich bude znova oslovovať, líškať sa a lákať.

Už teraz viem, kto v najbližších voľbách nezíska 2411 hlasov.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?