Som lekár. Ak nestiahnem výpoveď, zrušia naše oddelenie!

Autor: Milan Mrázik | 2.11.2011 o 11:35 | Karma článku: 18,15 | Prečítané:  10074x

Som v situacii, keď sa mi niekto vyhráža zrušením môjho oddelenia, kde chcem pracovať. A ja svojim postojom ohrozujem to, čo je v mojom živote najcennejšie - moju rodinu -deti, manželku a rodičov. Stojí mi to celé za to ?

V akcii Zachráňme zdravotníctvo som spoznal veľa dobrých lekárov s ochotou riskovať pre iných. Lekárov, ktorí sa dali na boj za seba aj za druhých. Mám pocit a vieru, že sa dá zvrátiť zlý vývoj spoločnosti. Som totiž presvedčený, že okrem svojej každodennej práce pre pacientov môžeme pre všetkých urobiť ešte viac. Zachrániť pre nás právo na zdravie.

 

Dnes ide do tuhého. Pracujeme a zachraňujeme životy pod enormným tlakom vyhrážok a hrozieb zrušenia oddelenia. Dokonca sa už vyhrážky dotýkajú aj sestričiek, ktoré ich predáčka zradila. My ich ale nezradíme.

 

Sme totiž spolu postavení pred hrozbu zrušenia oddelenia, kde pracujeme. Mimochodom oddelenia s jednoznačnými pozitívnymi výsledkami. Oddelenia, ktoré má výborný kredit. Oddelenia, o ktorom vedia aj v zahraničí. Oddelenia, kde sa chodia učiť operovať lekári z iných krajín. Oddelenia, ktoré sme si vlastne sami vybudovali a získavali sponzorov, aby bolo kvalitné. Oddelenia, ktoré spektrom, rozsahom a početnosťou výkonov patrí na popredné miesto.

 

Zažil som pocit, keď som zachránil ľudský život, pocit po narodení mojich detí druhý najkrajší v živote. Zažil som revolúciu v roku 1989. Mladý a neskúsený som naivne veril v lepšiu dobu. Mám pocit, že teraz sa ľudia boja ešte viac. Demokracia zostala len na plagátoch.

 

Je mi naozaj smutno a na duši ťažko, že po viac ako 20 rokoch od revolúcie ma zastrašujú viac ako tí najhorší z minulej doby a ja musím riskovať stratu toho najcennejšieho. Vnútorne je to teraz hrozne ťažké.

 

Naozaj neviem, čo bude s mojou rodinou na Vianoce. Možno budem bez práce. A dúfam, že mi to moji najbližší odpustia. Ak si totiž chcem zachovať čisté svedomie a nezradiť svoje presvedčenie, nemôžem vziať svoju výpoveď späť. Nemohol by som už viac chodiť so vztýčenou hlavou, pozerať sa svojím deťom do očí, učiť ich k pravdovravnosti a tvrdiť im, že treba bojovať nielen za seba, ale aj za druhých.

 

V živote som urobil veľa chýb. Na všetko nemôžem byť hrdý. Asi je aj veľa tých, ktorí so mnou nebudú súhlasiť. Ale snáď jedného dňa aspoň uznajú, že sme bojovali za to, čomu veríme.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?