Zdravotnícky výbor rozhodol nevyzvať lekárov k stiahnutiu výpovedí.

Autor: Milan Mrázik | 23.11.2011 o 10:00 | (upravené 23.11.2011 o 10:20) Karma článku: 10,88 | Prečítané:  2355x

Pôvodne bolo pre lekárov vyčlenených 30  minút. Rokovací čas sa pretiahol na 3 hodiny. V poslednej hodine diskusie poslanci začali chápať čo sa deje. Pôvodne si mysleli, že akcia začala snáď pred týždňom. Pochopili, že minister stratil čas 6 mesiacov, kedy je zo strany lekárov snaha rokovať. Nevedeli, čo minister vlastne robí. Nebol im predstavený plán B.   .

Včera 9 dní pred zhroziacim kolapsom zdravotníctva na Slovensku zasadal zdravotnícky výbor v parlamente za účasti lekárov. Po 3 hodinovej diskusii rozhodol, že nevyzýva lekárov k stiahnutiu výpovedí.

Poslanci boli prekvapený, že návrh zákona o platoch lekárov v SR, ktorý vyšiel z rokovaní expertných skupín ministerstva a LOZ-u mal minister na stole už 4.11.2011.

Zistili, že stále je čas aj na zákonné záruky. Konštatovali, že ústavu dokázali parlamentnou väčšinou zmeniť do 3 dní.

Do uznesenia bolo navrhované, zaviazať ministra k rokovaniu. Rozprúdila sa živá diskusia. Záver bol : načo vyzývať ministra k rokovaniu. Rokovať je predsa jeho povinnsoť. Bohužiaľ poslanci nevedeli, že  minister rokovania odkladá a vlastne nerokuje. Stratil čas.

Ak by hlasovanie o výzve k lekárom, aby stiahli výpovede nastalo o hodinu skôr asi by ho boli podporili. Ale posledná hodina diskusie poslancom otvorila oči a hlasovanie dopadlo inak.

Výsledok je prakvapujúci, ale veľavravný. Zákonodarny zbor SR predstavovaný poslancami zdravotníckeho výboru lekárov 9 dní pred hroziacim kolapsom nevyzval k stiahnutiu výpovedí.

Na hlasovaní mala vládna koalícia väčšinu.

Myslím, že poslanci pochopili, prečo situácia dospela až k hrozbe kolapsu zdravia. Pochopili, že my nie sme vydierači. Pochopili a svojím rozhodnutím potvrdili neochotu ministra ku korektnému rokovaniu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?