Ako funguje 99%

Autor: Milan Mrázik | 2.12.2011 o 11:03 | Karma článku: 13,05 | Prečítané:  4306x

Všetci sme to vedeli. Hovorili sme o tom doma, na pracoviskách či s kamarátmi pri pive. Ale akosi potichu. Dnes - pravdepodobne aj vďaka informačnej kampani občianskej iniciatívy 99% - už o tom ľudia hovoria nahlas: Slovensko je stranícky štát, vedú ho politici, ktorých ovláda malá skupinka zbohatlíkov.  

Bol som medzi prvými piatimi signatármi Vyhlásenia občianskej iniciatívy 99%. V utorok 29. novembra sme v bratislavskom Dome novinárov usporiadali tlačovku. Spolu so mnou na nej vystúpili ďalší dvaja signatári Ján Sido a Mário Radačovský. Slovo dostali aj podnikatelia Marcel Lukačka a Ivan Weiss. Povedali, že podporujú iniciatívu a prisľúbili aj finančný príspevok na jej informačnú kampaň.

Občianska iniciatíva 99% reprezentuje novú kultúru. Otvorene hovorí o ľuďoch, ktorí ju finančne podporujú a je na občanoch, či a ako tento transparentný spôsob komunikácie ocenia.

Na tlačovku zareagoval poslanec Smeru Martin Glváč. Pre stránku aktuality.sk vyhlásil, že za občianskou iniciatívou stojí zbrojárska loby. Pozrime sa, kto si toto nehorázne tvrdenie dovolil vypustiť z úst. Pán Glváč je potentátom strany, ktorej zakladateľmi a mecenášmi sú Juraj Široký, Vladimír Poór, Jozef Brehl, Ivan Kiňo a Fedor Flašík. S výnimkou Širokého sú to všetci oligarchovia zázračne zbohatnutí v ére mečiarizmu. Široký to stihol už v čase tunelovania privatizačných fondov. Ani jeden z nich nemá odvahu verejne priznať, že financuje Smer. Asi na to majú nejaký dôvod.

Poslanec Glváč reprezentuje stranu, ktorej predseda Róbert Fico má podobný, ak nie rovnaký, hlas ako chvastúň, ktorý sa na známej nahrávke vychvaľuje, koľko miliónov zohnal do straníckej kasy.

Ľudia si dnes na uliciach otvorene rozprávajú o korupcii v politike a o tom, že tomuto štátu vládne oligarchia. Reakcia poslanca Martina Glváča je ukážkou toho, ako podráždene bude reagovať jedno percento vyvolencov na hlas občanov. Môžeme si byť istí, že to nebol posledný útok. Bude ich určite oveľa viac.

Ak sa občianskej iniciatíve 99% podarí ísť do predčasných volieb, parlamentné strany na seba budú útočiť čoraz menej a obrátia svoje zbrane proti hlasu občanov. Jedno percento sa predsa nebude len tak nečinne prizerať. Všakže, pán poslanec Glváč?

 

Vyhlásenie OI 99%: http://www.99percent.sk/co-je-99

Riport z TB 99%: http://www.99percent.sk/novinky/73-k-obcianskej-iniciative-99-sa-otvorene-pridavaju-nove-tvare

Glváč: http://www.aktuality.sk/clanok/197863/za-iniciativou-99-stoji-zbrojarska-loby-tvrdi-poslanec-smeru/

Hlas podobný Ficovi: http://tv.sme.sk/v/15920/hlas-na-nahravke-peniaze-som-zohnal-vlastnou-hlavou.html

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?