Hrozí opäť kolaps nemocníc a ohrozenie životov ?

Autor: Milan Mrázik | 14.12.2011 o 9:51 | (upravené 14.12.2011 o 9:58) Karma článku: 6,98 | Prečítané:  822x

Je neskutočné ako rýchlo vláda nabrala na sile. Len pred pár dňami boli skutočne ohrozené životy pacientov a skolabovala zdravotná starostlivosť na Slovensku. Našťastie nedošlo k najhoršiemu. Vláda kapitulovala a podpísala memorandum s lekármi. Dokonca aj prosila lekárov, aby sa vrátili. A dnes sa snaží lekárov oklamať. Čo to môže vyvolať ? Čo čaká pacienta ?

Po pár dňoch súčasná dočasná invalidná vláda, ktorá sa hrdí zodpovednosťou, sa snaží poprieť svoje sľuby. Minister vraj nemôže garantovať hlasovanie poslancov. To sa ani nedá. Chlapské by bolo predložiť parlamentu vládny návrh v súlade s podpísaným referendom a ponechať výsledok na slobodnom hlasovaní. Konanie ministra, ale nie je ničím nové.

Súčasná vláda je v histórii Slovenska jedinečná. Je jedinečná v tom, že sa sama pripravila o dôveru v parlamente. Je jedinečná v snahe predať nemocnice do súkromných rúk finančného žraloka. Je jedinečná v snahe bez hanby zničiť systém verejného zdravotníctva. Je jedinečná v pošliapaní základných ľudských práv. Je jedinečná vo vyhlásení sporných nútených prác v 21 storočí.

Vláda hospodári s deficitom a hrá sa na zodpovednú, ale tak nekoná. Bez výčitiek si vie prilepšiť na odmenách. Len za druhý polrok t. r. si na ministerstvách rozdelili cca 15 mil. eur. Je to spravodlivé ? Čo si  rozdelia slovenské rodiny ? Pravdepodobne splátky na dlhy štátu.

Plytvaním je aj platenie transformačného tímu na MZ po zastavení transformácie nemocníc minimálne do predčasných volieb. Tlak záujmových skupín musí byť enormný.

Nie je to tak dávno, keď bolo pred poslednými voľbami a žiadna zo strán súčasnej vládnej koalície nemala v pláne zvyšovanie DPH. Krátko po voľbách sa ukázalo, že opak je pravdou. Zdá sa mi to ako volebný podvod.

Ak vláda dokáže podviesť vzdelanostnú špičku národa, ktorá ako sa ukázalo je naozaj nenahraditeľná, čo od nej môže občan očakávať. Myslím, že ani tie predchádzajúce vlády neboli naklonené občanom, ale 1%. Dočkáme sa niekedy vlády, pre ktorú bude občan najdôležitejší ?

A teraz je jasné kto je vydierač a kto je vydieraný.

Myslím, že konanie vlády spôsobí opak a lekárov ešte viac zjednotí. A kde je teraz pacient, za ktorého tak srdcervúco bojovala premierka ?

Čo asi počínanie vlády, ktorá dokázala v priamom prenose opakovane klamať môžeme znamenať ? Odpoveď nechám na každého z Vás. Najbližšie dni ukážu...

PS.: Slovensko si zaslúži lepšiu vládu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?