Miškovova amnézia a SaSolidarita s Gorilou

Autor: Milan Mrázik | 9.1.2012 o 12:03 | (upravené 9.1.2012 o 12:11) Karma článku: 12,36 | Prečítané:  2754x

Blížia sa voľby. A človek začína strácať prehľad, či sú politici zrelí na nemocničné pozorovanie, alebo na dohľad v zariadení iného typu.

Amnézia je subjektívny príznak, ktorý sa objektívne nedá dokázať. Ak bude pacient chcieť, nedokážete mu, že stratu pamäti len predstiera.

V poslednom čase sa zdravotný stav našich politikov zdanlivo zázračne zlepšuje. Mnohí prežívajú obnovenie pamäti. Čím to asi bude?

Typickým príkladom je SaS. Sloboda aj solidarita sú krásne hodnoty. Ale len za jedného predpokladu: nesmú si ich ľudia vypočítavo prispôsobovať, ako sa im to práve hodí.

SaS sa slobodne rozhodla pre amnéziu. Slobodne si vybrala, že bude solidárna. Problémom je, s kým je solidárna... Je amnézia SaS skutočná či len predstieraná?

Predstaviteľom SaS sa pamäť obnovila až po zverejnení kauzy Gorila občianskou iniciatívou 99% na základe pikantérií uvedených na stránke www.pravdaoslovensku. Zrazu si spomenuli, že vlastne oni o Gorile vedeli už pred voľbami 2010. Boli pred zásadným rozhodnutím, ako ďalej. Ako sa slobodne rozhodnú, s kým a čím budú solidárni. Malo by to byť veľmi jednoduché rozhodovanie: politici musia vždy solidarizovať s občanom. SaS však vyjadrila vstupom do koalície jednoznačnú solidaritu Gorile.

Mám rád zvieratká, ale nie zvery. Myslím si, že vždy je na výber medzi zvieratkom a zverom v podobe Gorily.

Aj napriek tomu som však rád, že ľuďom v SaS sa pamäť vrátila. Prečo? Nuž, som lekár a o úrazoch hlavy viem veľa. Sú to vážne stavy a často ohrozujú život. Návrat pamäti je dobrým príznakom, pretože je predpokladom uzdravenia.

Obnova pamäti pána ministra Miškova je vyjadrená v  žiadosti o odvolanie pani Bubeníkovej z vedenia FNM, pretože je podozrivá, že je jedným z hlavných aktérov Gorily. Škoda, že až teraz. Prečo ministrovi Miškovovi spomínaná pani doteraz neprekážala?

Amnézia je v odbornej terminológii dočasná alebo trvalá strata pamäti. V každom prípade pacienta po úraze hlavy so stratou pamäti hospitalizujem. Je potrebné neurologické vyšetrenie s doplnením grafických vyšetrení hlavy a mozgu. Takého pacienta je potrebné sledovať v nemocnici.

Nie som si však istý, či by kapacita našich nemocníc zvládla nával amnéziou postihnutých politikov zrelých na odborné sledovanie. Alebo by bol pre nich vhodnejší dohľad v zariadení iného typu?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?