Gorila a muzikanti

Autor: Milan Mrázik | 16.1.2012 o 12:06 | Karma článku: 10,03 | Prečítané:  1848x

Gorila zamestnala už asi všetkých. Tí, ktorí z tohto škandálu hľadajú cestu von, sú ako trafené gágajúce husi. Niekedy v roku 2010 sa stretli páni Sulík, Krajcer, Miškov a utajená osoba s informáciami o Gorile. To je jasné. Kedy prišli na to, že verejný život potrebuje zásadnú očistu, jasné nie je.

Smer sa ústami predsedu Fica v televízii nebude vyjadrovať, lebo vraj pozná novinárov. Predpokladá, že by mohli prekrútiť jeho slová. Aj to sa stáva, je to súčasťou našej kultúry. Nemá však občan právo počuť, čo si najsilnejšia strana myslí ? Najmä ak ide o tak vážnu kauzu, akou je Gorila?

SDKÚ na čele s predsedom Dzurindom nemá s komentovaním Gorily problém. Dokonca si myslí, že kauza vlastne pomôže pravici. Vraj ona ju spojí. Absurdné. Opak sa zdá pravdou – Gorila pravicu už dávno spojila. Nemyslíte ?

KDH v duchu sebe vlastných tradícií sa vyjadruje ústami podpredsedu Hrušovského: Ak by sme boli svedkami, že politika je nástrojom a politici rukojemníkmi finančných záujmov, tak to nie je cesta demokratického právneho štátu. Kde boli doteraz? Hovoriť o Slovensku ako o právnom štáte práve v tejto súvislosti je predsa hlúpe. Kto ovláda politikov ? Kto ovláda zdravotníctvo? Všakže, pán Uhliarik!

A Most- Híd: S Gorilou nás nespájajte. Do volieb bude jasné, čo je v spise pravdivé, a čo nie. V prvom rade sa to musí vyšetriť. To je alfa a omega. Sú to slová Gábora Gála, z ktorých nie je jasné, či chlapci z Mostu vedeli, či nevedeli a či ako...

Vrátim sa na začiatok, aby som sa dostal k záveru.

Predseda SaS Sulík si myslí, že má právo hovoriť, ktoré ponovembrové strany sú čistejšie a čestnejšie. O tom však rozhoduje volič. Dúfam, že to aj jasne a slobodne povie. Richard Sulík by mal premýšľať, prečo nekonal, keď sa pred voľbami 2010 s Gorilou oboznámil, ale aj napriek tomu mlčal a vliezol do vlády s SDKÚ, KDH a Mostom.

Páni Dzurinda, Figeľ, Bugár, Sulík a ich strany hľadajú spôsoby, ako sa očistiť. Omnoho ľahšie je stať sa podozrivým, ako podozrenie vyvrátiť!

Všetci zabudli na niečo základné. Volá sa to slušnosť. Ak by na slušnosť nezabudli, neboli by sa dostali tam, kde sú teraz.

Ako prvé po odhalení Gorily mali povedať: „Urobili sme chybu, občan.“

Ako druhé malo nasledovať ospravedlnenie: „Občan, prosím, prepáč.“

A ako tretie prestať sa správať podľa zásady „ja nič, ja muzikant“.

P.S.: Každý urobí chybu a mal by za ňu niesť zodpovednosť...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?