Je správne trestať ženy, lebo sú matky?

Autor: Milan Mrázik | 31.1.2012 o 10:37 | Karma článku: 10,89 | Prečítané:  1669x

Táto spoločnosť ešte stále trestá ženy za to, že sú ženami. Keby to tak nebolo, dostávali by ženy za tú istú prácu rovnakú mzdu ako muži.

Odpradávna majú ženy vo svojej moci to, čo im nikto nikdy nevezme a nikdy ich v tom nenahradí. Ženy majú dar života. Dokážu pod srdiečkom deväť mesiacov nosiť nový život. Len ony dokážu dať svetu to, čo je najdrahšie – život. Prečo ich za to trestáme?

Ženy nám dokážu darovať deti. Vo všeličom sú nahraditeľné, ale v tejto moci nie. Život každého z nás je spojený so ženou v rôznej úlohe – matka, manželka, stará matka, sestra...

Všetky ženy spája jedno. Bez žien by nebol život. Dokážu veľa a v niečom viac ako muži. Už dávno svetu dokázali veľkosť svojho srdca, dobrotu a starostlivosť. Napriek tomu sa k ním správame macošsky a trestáme ich.

Ako? Sú znevýhodňované pri prijatí do práce. Deti budú isto choré a matky budú absentovať v práci, lebo sa s láskou o ne budú starať. Za to ich trestáme a zabúdame, čo svetu darovali. Zamestnávatelia, nezabudli ste na svoje mamy, ktoré vám darovali život? Čo by na to povedali vaše mamy? Možno by ste dostali po holej...

Vážený štát, pôrodnosť klesá! Nemáš na tom vinu aj ty? Čo si robil doteraz? Ak nepomôžeš matkám, sám sa zničíš. Je ľahšie rozdať si odmeny v štátnej správe namiesto zvýšenia materského príspevku, ktorý je investíciou do budúcnosti.

Niektorí si stále navrávajú, že žena sa mužovi nevyrovná. To je klamstvo a ženy už dávno ukázali mužom aj štátu, čo dokážu. Tak prečo im dávame mzdy o cca. 20 % nižšie ako mužom na rovnakých pozíciách? Nie je to nespravodlivosť?

Zdá sa mi, že máme krátku pamäť. Skoro sme zabudli na ženu - matku, ktorá nám dala život, ktorá nám utierala zadok, ktorá nespala celú noc, keď sme boli chorí, ktorá sa o nás stále bojí, aj keď sme už dospelí, lebo nás má rada.

Ženy si isto nezaslúžia trest za svoju lásku, za to, že darujú život. Nezabúdajme. Skúsme našim matkám a vlastne všetkým ženám vrátiť aspoň kúsok ich nekonečného dobra tým, že ich budeme rešpektovať a budeme im pomáhať, nie ich trestať. Trestať ženu je hanba. Nie je načase uvažovať o pozitívnej diskriminácii žien?

Prvý, kto sa má hanbiť je náš štát. Bohužiaľ, ten, kto reprezentuje štát, nevie, čo je hanba... Tak nečakajme a zmeňme to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

DOMOV

Prieskum: Most-Híd je na hranici zvoliteľnosti, predbehlo ho aj KDH

Vo voľbách by opäť zvíťazil Smer.


Už ste čítali?