Normalizácia a 50-te roky.

Autor: Milan Mrázik | 1.3.2012 o 8:14 | Karma článku: 9,24 | Prečítané:  1927x

Kamarát mi volal, že ho navštívili policajti v práci. Zľakol sa. Prvá otázka bola : Čo máte spoločné z 99 %. Odpoveď : Som sympatizant. Druhá : Podpísali ste sa na hárok za 99 % ? Odpoveď : Áno. Tretia : Dobre ste si to rozmysleli ? Váhal čo odpovedať, bál sa. O čo ide ? Je to náhoda - 1O dní pred voľbami? Má polícia šíriť pocit bezpečia alebo strachu ? Tak som zavolal kamarátovi policajtovi...

 

...Bola vyhlásená masívna policajná akcia na 99 %. Povolené je vyvolávať neistotu ľudí sympatizujúcich s myšlienkou...

Začiatkom decembra 2011 bolo odovzdaných takmer 15 000 podpisov a MV SR, po ich preverení, zaregistrovalo 99 % - občiansky hlas. Všetko prebehlo podľa zákonov platiacich v tejto krajine. A nič sa nedialo.

Zlom nastal, keď sa 99 % priblížilo v prieskumoch k parlamentu.

Podnet na políciu pochádza od Mladej SDKÚ na základe tvrdenia dievčiny, ktorá sa priznala, že podpisy pre 99 % zbierala. Povedala, že mená odpísala zo zlatých stránok, teda asi nekonala čestne. To je základ podania na preverenie strany 99 %. Niekto sa prizná, že podvádzal. Je to v poriadku ? Áno. Hovoriť pravdu by malo byť samozrejmosťou. Je v poriadku, že takto podložené podanie je základom na masívne nasedenie polície po celom Slovensku ? Je časovanie akcie náhodou ? Je náhodou, že polícia, keď mala nekonala ?

Nemám nič proti preverovaniu podpisov pod 99 %. Je náhodou, že sa to deje 10 dní pred voľbami? Prečo polícia čakala a začala preverovať až teraz ? Na koho pokyn koná ? Kto ovláda policajný zbor ?

Sme svedkami masívnej policajnej akcie proti 99 %. Prečo polícia tak urgentne nepostupovala aj pri vážnych podozreniach z korupcie ? Odpoveď je jednoduchá. Polícia je za 22 rokov pod jasným vplyvom politikov a Tí určujú čo sa vyšetrí a čo nie.

V 50-tych rokoch 20 storočia sa diali podobné praktiky. Tí starší si živo pamätajú čo sa dialo.

Budú nasledovať aj perzekúcie za vlastný názor a pridanie sa k  myšlienke ? Nezažil som verejné súdy s vykonštruovanými obvineniami. Dúfam, že ich ani nezažijem.

Problém je obyčajná myšlienka zmeny. Nič viac nič menej. Ak 99 % vyvolala taký strach mocných tohto sveta - myšlienka 99 % musí byť dobrá. Je absurdné, že by mal svet fungovať pre 99 % bežných ľudí ? Nie je to absurdné, ale 1 % sa nechce vzdať svojej moci, lebo by sa muselo začať báť možného trestu.

Stále to môžeme zmeniť. Strach z trestu musíme mať všetci inak trest nespĺňa svoj účel. A tu je niekde aj základ spravodlivosti a zmeny.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?