Detektor lži a Spišiak.

Autor: Milan Mrázik | 5.3.2012 o 7:43 | (upravené 5.3.2012 o 7:49) Karma článku: 4,18 | Prečítané:  620x

Slovenské domácnosti na pokyn prezidenta Policajného zboru navštevujú policajti a zisťujú...Konanie polície a jej masívna akcia je namierená proti slobode prejavu a vlastného názoru. Aj napriek tomu si myslím, že Spišiak nepatrí na detektor lži. Tiež si myslím, že na detektor lži nepatrí ani "čestná"  dievčina zo Senice...

Žijeme v prostredí, kde náš názor je formovaný majstrovskými výtvormi samých renomovaných novinárov. Dokážu byť kreatívni, vedia písať rozsiahlo, pútavo aj obsažne, ale zabudli na určitú objektivitu a vlastný názor.

Jedna udalosť a viacero novín a samé protiklady. Kreativita na výbornú, ale hodnota pravdivosti a schopnosti reálnej informovateľnosti je nulová.

Výsledkom je strata vlastného názoru na problém. Jednoduchšie je nerozmýšľať a len tak jednoducho preberať názor bez pozastavenia sa nad logikou a podstatou. Začíname veriť tomu, čo je jednoducho absurdné a veľa krát aj nemožné.

Uveríme absurdnému notársky overenému čestnému vyhláseniu nečestného konania vykonaného na báze dobrovoľnosti. Rozmýšľajme. Je u nás bežné pri odhalení klamstva priznanie ? Či nie ? A tu zrazu opak ? Celkom dobrovoľne....

Vieme si ešte vytvoriť vlastný názor na základe vlastného myslenia, alebo sme len konzumentmi výplodov nezištnej kreativity nezávislých novinárov a TV redaktorov ?

Mám svoj názor a 99 % nie je podvod. Mám svoj názor na Spišiaka aj dievčinu zo Senice a neverím im. Aj napriek tomu nie som za ich vyšetrenie na detektore lži. Nesúhlasil by som s týmto vyšetrením ani keby úspešnosť bola 120 %.

Prečo ? Lebo mám svoj názor. Rozmýšľam.

Podstata je v tom, že mňa nezaujíma lož. Mňa zaujíma pravda. Teda som za vyšetrenie na detektore pravdy.

Podstata dneška je, že 100 krát opakovaná lož v médiách sa automaticky stáva verejnou pravdou, ktorej uveríme. Uveríme len, ak si nevieme zrátať, že 2 a 2 sú 4. Či sme zabudli rátať ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?