Neľutujem.

Autor: Milan Mrázik | 16.3.2012 o 9:00 | Karma článku: 7,59 | Prečítané:  1382x

Priama úmera v živote vždy neplatí. Zvlášť v medicíne boj s chorobou a zubatou niekedy dopadne opačne ako snaha. Aj napriek takémuto výsledku boja je potrebné pokračovať v liečbe. Možno sa to zdá byť deprimujúce a odrádza . Bolo by, ale správne prestať liečiť po neúspechu ?

 

Ak by som povedal, že som neveril v úspech, klamal by som. Je 1,58 % málo, či veľa ? Tí, ktorí aktívne bojovali proti myšlienke zmeny asi oslavujú víťazstvo. Či ich boj a aktivity boli čisté alebo boli zneužitím moci medii a polície nechám na každého z Vás.

1,58 % je reálny výsledok vo voľbách. Nedá sa nič iné, len ho prijať. Tak isto treba pogratulovať víťazovi a ostatným, ktorí prekročili hranicu 5 %. Môžeme dúfať, že sa život zmení k lepšiemu. Alebo neostaneme pasívnymi pozorovateľmi a skúsime niečo zmeniť každý sám v sebe. Myslím, že zmena musí prísť zvnútra  a v každom. To je liek na zmenu k lepšiemu životu a spoločnosti. K šťastiu a spokojnosti nie je potrebné až tak veľa. Kde sa stratila spolupatričnosť ?

Nepýtajme sa : Čo nám dalo Slovensko ? Hľadajme odpoveď na otázku : Čo sme Slovensku dali ?

Prestaňme tolerovať to, čo si toleranciu nezaslúži. Skúsme sa naučiť mať vlastný názor. Možno nie práve najsprávnejší, ale vlastný. Pravda a riešenia nie sú výhradne vľavo ani vpravo. Cesta je niekde medzi a vychádza z priority.

1,58 % je aj dobrý výsledok – ukázal, že sú ľudia, ktorí pochopili myšlienku zmeny, veria jej a sú ochotní pokračovať ďalej v práci. Myšlienka je dobrá. Výsledok je priamoúmerný úrovni kultúry v spoločnosti po 22 ročnom vývoji. Nič nie je stratené.

I keď len 1,58 %, ale množstvo nových priateľov, množstvo poctivých ľudí, ktorí dali svoje peniaze, čas a ochotu pre presadzovanie zmeny. To je povzbudzujúce do budúcna. To je základ ďalšej práce. To je cesta k zmene.

S liečbou sa v medicíne za určitých presne stanovených podmienok niekedy prestáva.

V spoločnosti s liečbou prestať nemôžeme. Naša spoločnosť nie je v dobrom stave. S liečbou je vhodné začať u každého.

Neľutujem, že sa nám nepodarilo získať lepší výsledok. Myšlienka je dobrá a treba pokračovať.

Myšlienka 99 % stále žije.

Úprimne prajem všetkým, prajným aj neprajným, aby ste boli zdraví, mali sa lepšie a boli spokojní.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?