Vodu kážu, ale víno pijú.

Autor: Milan Mrázik | 14.6.2012 o 6:30 | Karma článku: 18,46 | Prečítané:  2171x

Predseda KDH Ján Fígeľ sa v poslednej dobe tvári viac ako prekvapene. Zdá sa, že okrem nepríjemného odhalenia pravdy utrpel aj stratu pamäti. On nič, on muzikant. Veď vlastne ani nevie čo robil a aké zmluvy podpisoval. Začína to prácou. Bohužiaľ pre KDH to začalo pravdou. Len na ministerstve dopravy pristali zlaté padáky v hodnote takmer 1,5 milióna euro. Kto to zaplatí ?

 

Kto je Ján Fígeľ ? Bývalý eurokomisár. Po skončení v europarlamente nemal vôbec problém ponechať si mesačnú 11 000 eurovú podporu trvajúcu 3 roky. Po skončení v pozícii eurokomisára, kde zarábal takmer 20 000 euro mesačne, bol „ znevýhodnený“ v ďalšom živote a hľadaní si zamestnania. A tak sa rovno zamestnal ako minister s platom, ktorý spolu s mesačnou rentou z EU činila vyše 15 000 euro.

Pokojne si ponechal aj 230 euro mesačne ako mimobratislavský poslanec s trvalým pobytom na východe v Čaklove. Čo koho do toho, že už roky býva v Bratislave. Zákon to povoľuje a on ho neporušil. Nuž prečo by sa neulakomil. Morálny pohľad nie je podstatný.

Ešte jeden fakt z minulosti. Ten istý Ján Fígeľ má v živote neskutočné šťastie. V roku 2003 výhodne, za 1800 euro, kúpil 4-or izbový byt v centre Bratislavy. Úplná náhoda z čias primátora Bratislavy Andreja Ďurkovského, tiež pochádzajúceho z KDH. Ako správny kresťan, až na nátlak médií, dal byt na charitu.

Takto vyzerá v stručnosti morálny kredit súčasnéhoho podpredsedu NR SR.

Po týchto faktoch je jeho konanie pri podpisovaní zmlúv pre manažérov štátnych podnikov úplne normálne. Prečo neposkytnúť zlaté padáky svojím nominantom, ono to pomôže KDH. Možno z toho budú, alebo boli nejaké percentá. Čo je doma to sa ráta.

Celkový účet za zlaté padáky na ministerstve dopravy predstavuje takmer 1,5 milión euro. Jednou z priorít KDH je aj slovenská rodina a jej rozvoj. Nuž v KDH si vybrali len rodiny štátnych manažérov. Na bežné rodiny zabudli. Tie sú podstatné len pred voľbami.

Po týchto odhaleniach je ťažké uveriť, že KDH má snahu pomôcť Slovensku a slovenským rodinám.

Kto zaplatí tento účet ? Predsa bežní Slováci zo svojich daní.

Týždeň budeme nadávať a potom zabudneme. Ostaneme ticho a život ide ďalej. Tak ako doteraz. Veď o nič nejde. Len o naše spoločné peniaze, ktoré si politici medzi sebou pekne prerozdelia.

Pán Fígeľ je poriadny figliar - vodu káže, ale víno pije.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?