Žilinská nemocnica: Scenár pre celé Slovensko

Autor: Milan Mrázik | 29.11.2012 o 13:19 | Karma článku: 11,20 | Prečítané:  2606x

Lekári majú liečiť a vojaci pochodovať. Chceme zachrániť žilinskú nemocnicu, a preto budeme musieť aj pochodovať. Žilinský región má takmer 400 tisíc obyvateľov. Zaslúži si kvalitnú nemocnicu. Každý, kto zdieľa tento názor, je vítaný, aby pochodoval s nami.

Kedy? V pondelok 3. decembra 2012 o 15.30.

Kde? Pred žilinskou nemocnicou.

Kam? Pred sídlo Žilinského samosprávneho kraja a pred Mestský úrad v Žiline.

Prečo? Odovzdáme otvorené listy predsedovi VÚC Jurajovi Blanárovi a primátorovi mesta Igorovi Chomovi, aby aj oni boli z prvej ruky informovaní o tom, ako je ohrozená existencia žilinskej nemocnice.

O organizačnom a personalistickom tajfúne, ktorý sa prehnal našou nemocnicou, som podrobnejšie písal v predchádzajúcom článku. Príčiny protestu a pondelkového pochodu sú totožné. Rovnaké ostávajú aj dôvody, pre ktoré by mali pochodovať nielen zamestnanci nemocnice, ale aj Žilinčania a obyvatelia celého regiónu.

Zlučovanie a rušenie oddelení a výpovede za trest lekárom, ktorí nesúhlasia s postupmi riaditeľa, nie je cesta k stabilizácii nemocnice. Práve naopak, povedie k postupnému rozkladu, demoralizácii, strate akcieschopnosti a rapídnemu znižovaniu kvality. Odtiaľ je už len kúsok k ohrozeniu zdravia a životov. A to je dostatočný dôvod na to, aby lekárov prišli podporiť aj (potenciálni) pacienti. Za prejavy solidarity zo strany širokej verejnosti sme vopred vďační. Napokon všetci sme na jednej lodi.

V hre nie je len žilinská nemocnica a jej lekári. Tu sa len na malom priestore a veľmi koncentrovane odohráva to, čo niekto narafičil na celé slovenské zdravotníctvo. A to by mu/jej/im nemalo prejsť...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?