Keď kráľ bulváru prehovorí...

Autor: Milan Mrázik | 23.7.2013 o 14:30 | Karma článku: 19,70 | Prečítané:  27852x

Kráľ českého bulváru predviedol takú neúctu k životu, že ako lekár nemôžem ostať mlčať. Jeho meno ani nespomeniem, lebo ten, kto nemá v úcte ľudský život, si nezaslúži, aby sme ho volali menom. Je kráľ. Aj podsvetné kráľovstvo má svojho šéfa a ten bulvárny sa mu v čomsi veľmi podobá.

Ten kráľ hovorí, že ho dobre platia za to, aby sa vyrovnal s tým, že ničí ľudské životy, demoluje rodiny a znesväcuje ich súkromie. Je to síce odporné, ale čo s ním, je to napokon jeho svedomie.

Ten kráľ hovorí, že spolutvorcami tejto špiny, ľudskej stoky a neúcty k základným hodnotám sú aj konzumenti bulváru. A má, žiaľ, pravdu. Keby sme neboli zvedaví, keby sme nechceli pchať nos do životov iných, kráľ bulváru by bol len obyčajný, odporný voyer. Lenže ten kráľ vie, že ľudia sú slabí a on sa s ich necnosťami zradne zahráva a speňažuje ich.

Ten kráľ so zarážajúcou ľahkosťou hovorí, že parazituje na ľudskom nešťastí a chorobe speváčky Ivety Bartošovej. „Samozrejme, my ju zabijeme," dovoľuje si brutálne nadnesenú metaforu a na námietku, že veď predsa ona je duševne chorá, pretože je závislá od alkoholu, cynicky dodáva: „Dopyt po nej je neskutočný, články o nej si otvárajú aj ľudia, ktorí bulvár nečítajú. Vtedy idú hranice nabok a budeme na nej parazitovať až do konca a ešte pol roka po ňom. Je to tvrdé a morálne zlé, ale tak to je."

Ten kráľ bulváru vlastne hovorí, že žije z predzvesti speváčkinej smrti; že bude žiť z toho, keď tá smrť príde; a že bude ešte pol roka po Bartošovej odchode z toho sveta profitovať z jej nešťastia.

Ten kráľ bulváru si vlastne želá jej smrť. Nie rýchlu, milosrdnú. Pomalú. Čím viac sa bude tá žena trápiť, tým dlhšie bude môcť jej utrpenie speňažovať. Na toto nás, vážení, láka ten vládca našich najnižších pudov!

Som lekár a viem, aký krehký a zraniteľný je ľudský život. Aj život kráľa českého bulváru. Keď raz bude na jeho konci, už bude neskoro, aby si ho začal vážiť. A aby si začal vážiť životy iných. Najprv som sa veľmi hneval na SME, že uverejnil tento rozhovor. Po hlbšom zamyslení som však vďačný. Tento najspodnejší kal, ktorý na nás vyvrhol zo svojho vnútra kráľ bulváru, musel otvoriť oči mnohým.

Ten kráľ je totiž naším zrkadlom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

PRIMÁR

Opustení a nepripravení. Čo stresuje budúcich prvákov

Nápor z množstva zmien môže u čerstvého školáka vyvolať stres a fóbiu.


Už ste čítali?