KDH letí v ústrety do náruče Smeru

Autor: Milan Mrázik | 31.7.2013 o 8:40 | Karma článku: 21,87 | Prečítané:  3541x

Pred zapnutými kamerami bossovia KDH horlia, že Smer je totalitná strana, ktorá uchopila všetku moc v štáte a ohrozuje demokraciu. Keď však príde na voľby do VÚC, zrádza svojich kamarátov z Ľudovej platformy a padá si do náruče práve s Ficovou stranou.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský, ktorý pochádza z Nitry, hovorí, že na Slovensku sme svedkami totálneho uchopenia štátu jednou stranou.

Podpredseda KDH Pavol Abrhan, tiež z Nitry, sa zase nechal počuť, že zhoršenie demokracie v realite bolo väčšie ako naznačuje správa Inštitútu pre verejné otázky.

Ján Figeľ, predseda KDH, diplomaticky a sebe vlastným ťažkopádnym spôsobom hlása, že Smer je skôr vyjadrením záujmových skupín, než demokratickej politiky a že KDH ponúklo ostatným stranám Ľudovú platformu, pretože na Slovensku vznikla vláda jednej strany, čo je situácia, ktorá tu bola len v čase komunizmu.

Všetko sú to len rečičky pre verejnosť. KDH sa hrá na najvážnejšiu opozíciu voči Smeru. Ako však hovorí Písmo sväté, iba podľa skutkov poznáte ich...

A aké sú ich skutky? KDH ako jediná opozičná strana ide v župných voľbách do spolku so Smerom. Podporí kandidáta smeru na župana v Banskej Bystrici. V Nitre uzatvorili kresťanskí demokrati so smerákmi koalíciu pre voľby poslancov VÚC a pravdepodobne podporia aj ich kandidáta na župana.

Župan je významná funkcia. Nie je to starosta obce s 200 obyvateľmi, kde by sa taká podpora dala pochopiť. Samosprávne kraje sa podieľajú na vytváraní charakteru štátu. A práve na tejto úrovni sa ide KDH spájať so Smerom. Teda so stranou , ktorá podľa neho predstavuje totalitnú moc, je vyjadrením záujmových skupín a zhoršuje stav demokracie.

V Banskej Bystrici a v Nitre je KDH iným hnutím, aké v parlamente reprezentujú páni Figeľ, Hrušovský a Abrhan?

Navyše bystrický kandidát Smeru pán Maňka je europoslanec. Podobne ako pán Mikolášik, kandidát KDH na župana v Žiline. Zrejme v KDH už od dôb Andreja Ďurkovského zabudli na vlastnú kampaň proti sedeniu na viacerých stoličkách. Tomu sa hovorí strata pamäte a politickej identity.

Koalície pred voľbami do VÚC sú predzvesťou, že KDH sa pripravuje na vládnutie so Smerom. A táto okolnosť zase nasvedčuje, že celý projekt Ľudovej platformy je len podvodom na voličoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Nemýľte sa, toto nie je vaše Slovensko, zaznelo Kotlebovi pod oknom

Na to, aby zlo víťazilo, stačí, aby dobrí ľudia nerobili nič, pripomenul prezident Andrej Kiska.

EKONOMIKA

Evku vybral Lajčák priamo, pred mesiacmi hovoril niečo iné

Minister sa bránil prieskumom, teraz priznáva, že žiadny nebol.

TECH

Odhalili tajomstvo starovekej antikoncepcie. Skutočne fungovala

Rastlinné zložky zabránia počatiu.


Už ste čítali?