KDH letí v ústrety do náruče Smeru

Autor: Milan Mrázik | 31.7.2013 o 8:40 | Karma článku: 21,87 | Prečítané:  3542x

Pred zapnutými kamerami bossovia KDH horlia, že Smer je totalitná strana, ktorá uchopila všetku moc v štáte a ohrozuje demokraciu. Keď však príde na voľby do VÚC, zrádza svojich kamarátov z Ľudovej platformy a padá si do náruče práve s Ficovou stranou.

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský, ktorý pochádza z Nitry, hovorí, že na Slovensku sme svedkami totálneho uchopenia štátu jednou stranou.

Podpredseda KDH Pavol Abrhan, tiež z Nitry, sa zase nechal počuť, že zhoršenie demokracie v realite bolo väčšie ako naznačuje správa Inštitútu pre verejné otázky.

Ján Figeľ, predseda KDH, diplomaticky a sebe vlastným ťažkopádnym spôsobom hlása, že Smer je skôr vyjadrením záujmových skupín, než demokratickej politiky a že KDH ponúklo ostatným stranám Ľudovú platformu, pretože na Slovensku vznikla vláda jednej strany, čo je situácia, ktorá tu bola len v čase komunizmu.

Všetko sú to len rečičky pre verejnosť. KDH sa hrá na najvážnejšiu opozíciu voči Smeru. Ako však hovorí Písmo sväté, iba podľa skutkov poznáte ich...

A aké sú ich skutky? KDH ako jediná opozičná strana ide v župných voľbách do spolku so Smerom. Podporí kandidáta smeru na župana v Banskej Bystrici. V Nitre uzatvorili kresťanskí demokrati so smerákmi koalíciu pre voľby poslancov VÚC a pravdepodobne podporia aj ich kandidáta na župana.

Župan je významná funkcia. Nie je to starosta obce s 200 obyvateľmi, kde by sa taká podpora dala pochopiť. Samosprávne kraje sa podieľajú na vytváraní charakteru štátu. A práve na tejto úrovni sa ide KDH spájať so Smerom. Teda so stranou , ktorá podľa neho predstavuje totalitnú moc, je vyjadrením záujmových skupín a zhoršuje stav demokracie.

V Banskej Bystrici a v Nitre je KDH iným hnutím, aké v parlamente reprezentujú páni Figeľ, Hrušovský a Abrhan?

Navyše bystrický kandidát Smeru pán Maňka je europoslanec. Podobne ako pán Mikolášik, kandidát KDH na župana v Žiline. Zrejme v KDH už od dôb Andreja Ďurkovského zabudli na vlastnú kampaň proti sedeniu na viacerých stoličkách. Tomu sa hovorí strata pamäte a politickej identity.

Koalície pred voľbami do VÚC sú predzvesťou, že KDH sa pripravuje na vládnutie so Smerom. A táto okolnosť zase nasvedčuje, že celý projekt Ľudovej platformy je len podvodom na voličoch.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

Premiér Fico kráča iným smerom ako Visegrád

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?