Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Lekári alebo nepodarení trhovníci? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 > >>

Hodnoť

Keby len lekári?!

Ale ani farári nemajú registračné pokladnice. A tiež by ma zaujímalo , či štát za svojich zamestnancov platí dane a odvody aj reálne alebo sú to len peniaze na papieri? Nech žije virtuálna ekonomika.
 

Keby len lekári a farári,

ale ani ministerstvá, úrad vlády a kopec iných štátnych inštitúcií nemá registračné kasy:)
 

ani

Ani kolotočári nemajú registračnú kasu.
 

A ktovie, či vôbec Tipos má

a blokuje tých 20 centov za bločkovú lotériu:)
 
Hodnoť

Komora

Pozrime sa do zakona:

Eticky kodex zdravotnickeho pracovnika: Všeobecné povinnosti zdravotníckeho pracovníka (3) Zdravotnícky pracovník pri výkone svojho povolania postupuje v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi.
a
§ 81 (1) Dozor nad dodržiavaním povinností ustanovených týmto zákonom vykonáva b) komora príslušná na vydanie licencie (§ 68 ods. 2 až 6), ak ide o dodržiavanie povinností 1. držiteľmi licencií podľa tohto zákona,
a
§ 80 Povinnosti zdravotníckeho pracovníka (1) Zdravotnícky pracovník je povinný d) vykonávať svoje zdravotnícke povolanie odborne, v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi a s etickým kódexom [§ 52 ods. 2 písm. a)].
=
=
=
=
Teda komora moze a podla zakona MA kontrolovat.
=
=
Otazka zostava kontroluje?
 
Hodnoť

Ty a Novotný

jeden za 5 a druhý za 10-5.Chlapi nešťastní,odtrhnutí od života.
 

este

Tak veru. Že by to bol ďalší nádejný pravý slovenský politik? Kecá 2na3, nepozná ani základné zákony, vycuciava si z prsta cifry, aby to dobre vyzeralo, okiadza svojich kolegov, aby vyzeral lepsie... Môže byť ešte lepšia charakteristika na takého toho nášho fico-politika? Už dávno hovorím,že všetci tá štátni doktori by mali ísť povinne aspoň na nejaký ten rok do súkromnej praxe, tak ako sa kedysi chodilo na vojenčinu. Tvrdiť, že VÚC odsúhlasuje cenníky, tio chce značnú dávku nadania na manipuláciu davom. VÚC odsúhlasuje len poplatok za prednostné vyšetrenie, kde je daná maximálna hranica 10 Eur a minimálna je 0,0nič (u nás mimochodom maximálne 5 Eur).
Registračné pokladne sú ďalšia taká manipulácia davom. Len by pribudli náklady, ktoré by zaplatili - no hádajte, kto? U nás máme príjme z poplatkov za prednostné vyšetrenia asi tak 10 Eur za mesiac. Nie nie je to 10 tisíc, ale 10,00 Eur mesačne. Ostatné poplatky, ktoré by išli cez pokladňu, tvoria cca 100,00 Eur mesačne, z toho 50,00 Eur len čisto náhrada za nakúpené a podané lieky pri premedikácii. Hoci máme vyvesený dosť rozsiahly cenník, žiadne iné poplatky nevyberáme. Nechápem však, napríklad, keď už sa už spomína nejaké porovnávanie s inými podnikateľmi, prečo sa pri poskytovaní zdrav. služieb neúčtuje DPH. Lekárne sú však výnimka, tam sa DPH platí. Ostatní zdravotníci na výstupe žiadnu DPH neúčtujú, takže si nemajú ako odpočítať DPH na vstupe. Zaplatil som za prístroje 50 000,00 Eur a štátu som zaplatil na DPH obratom ruky 10 000,- Eur. Fero odvedľa si kúpil auto za 50 000,00 a kedže je platcom DPH, nakoniec on tých 10 000,00 zo svojho neplatil. Podobne to spravil Jano z lekárne, ale ten má registračnú pokladňu, tak je to asi v poriadku, nie?
Ak dosiahem vo svojom podnikaní zisk a vyplatím si ho, tak odvediem do zdravotnej poisťovne ďalšiu daň 14%. Však kto by tým nebol nadšený, keď mu tá istá poisťovňa uzná výkony, ale skráti platby - lebo limit. Ale 14% z môjho zisku preliať si do svojho zisku, to sa jej nehnusí. Kocúrkovo? Jeden blbec - SaS to navrhol (10%), ešte iniciatívnejší blbec -Smer - to vylepšil na 14%. A ďalší vidí problém v registračných pokladniach. No nemilovali by ste ho?
U nás sa zásadne objednáva po telefóne. Časť vyšetrení beží vo vyhradenom čase "kto prv príde", ale len z objednaných, prevažná časť ide na presný čas. Bez poplatkov, okrem tých 10,00 Eur za mesiac. Ako inak na Slovensku, v niektoré dni nepríde 10%, v iné aj 30% pacientov objednaných na "presný čas".V prevažnej väčšine sa ani neospravedlnia.
Kolega by si mal vstúpiť do svedomia a čo to naštudovať, lebo ak má také "nevedomosti" aj vo svojej odbornosti, tak by sa mu mali pacienti vyhnúť širokým oblúkom. Nepíšem, že je neurochirurg-blbec, lebo jeho prácu nepoznám, ale vyprosujem si, aby ma tu predhadzoval vášnivému davu ako nejakého darebáka.
 

papagaj 77

neviem ,mozno ste ten clanok vzali az moc osobne, neviem, mozno vo vasej ordinancii sa vyberie len 10 euro mesacne, ale je mnoho inych, kde sa objednava minimalne 10 ludi denne po 5-10 euro/os=50-100euro denne!!! krat 21 pracovnych dni = 1000 az 2100 eur , ved to je mesacne uz celkom slusny prijem!
podotykam nezdaneny, lebo tie prijimove blocky vypisovane rukou su len obycajny zdrap papiera
 
Hodnoť

 

Skor by ma zaujimalo, ako mohol niekto legalizovat poplatok ta prednostne vysetrenie. Nedokazem si predstavit,ze naberiem projekty a vypracovavat ich budem v poradi podla vysky honoraru :D
 

 

Poplatok za prednostné vybavenie cestovného pasu Ti neprekáža? Poplatok za prednostné vybavenie vkladu do katastra je podľa Teba OK? Z praxe - je to výborný argument pre drzákov čakárni snažiacich sa o predbiehanie. Po poučaní že môže byť prednostne ošetrný za poplatok sa vaäčšina drzákov ukľudní.
 

ešte raz s opravami

Poplatok za prednostné vybavenie cestovného pasu Ti neprekáža? Poplatok za prednostné vybavenie vkladu do katastra je podľa Teba OK? Z praxe - je to výborný argument pre drzákov v čakárni snažiacich sa o predbiehanie. Po poučení, že môže byť prednostne ošetrný za poplatok, sa väčšina nedočkavcov ukľudní a pokojne čaká.
 

Poplatok za prednostné vyšetrenie

mi nevadí, ak:
1) ak nezaplatím, tak nemusím čakať niekoľko dní až týždňov
2) ak takto uprednostnených pacientov vybavujú VO VYHRADENOM ČASE A NIE NA ÚKOR normálne čakajúcich. Keď ráno prídem a som 3. a o dve hodiny som 6., tak to mi vadí (ako sa mi to stalo v Modre s dcérou, aj som odtiaľ po dvoch hodinách odišiel).

Ostatne, vo väčšine prípadov by sa pri minimálnej snahe dalo dosiahnuť, že by nebolo treba platiť. Ale to by niekto musel mať záujem aj o pacienta, nie len o svoju kapsu. A s tým, že je to proti drzákom, ktorí sa predbiehajú nesúhlasím. Väčšinou si s takými spravia poriadok samotní čakajúci.

Inak je to svinstvo, nič viac.
 

mne sa to stalo u MUDr. Malackej v BA

kde tiež platiacich vybavujú v rovnakom čase ako "obyčajných". S tým, že ako "obyčajná" som tam s malým dieťaťom čakala vyše 2 HODINY !!! a to som bola DRUHÁ na rade, ked som prišla.... A aby toho nebolo málo, tak si ma milá sestrička po vstupe do ambulancie podala a nakričala na mňa ako na malé decko. A pani doktorka jej k tomu asistovala a povedala mi , že ak sa mi nepáči, nech si idem inde, aj tak jej moja poisťovňa znížila limit na mesiac, že sa jej aspoň uľaví....
Nanešťastie, nemám kam inam ísť, lebo endokrinológ v BA je vzácnosť väčšia než čestný poslanec v NRSR...
 

 

Mna by celkom zajimalo, co u takej bratislafskej zabeny, co chuderka musela dve hodiny cakat, znamena nakricala? Predstavujem si ukrivdenu arogantku na SUV, pri ktorej to sestricka nevydrzala. Nesuhlasim s tymto platenim si prednostneho vstupu, ale zase pokial si bola u sukromnika, tak smola, nemusi byt z teba pokakany. Aj tesar Ta kludne posle do kelu a ide inde. Normalne pride denne do ambulancii denne cca 30ludi (niekde aj viac). 8h / 30 ludi = 16minut. Za 16 minut ocakavas ake vysetrenie? Je jasne, ze niekto bude dlho cakat a na niekoho sa vobec neujde. Zial, to je realita.
 

teraz neviem, či to mám brať ako

kompliment alebo sa uraziť.... S mojim vekom takmer k 40tke ma celkom teší, ak ma niekto pokladá za "žabenu"... SUV nemám, len 7miestneho francúza, keďže máme 3 deti...
A čo sa týka toho súkromníka - ak mi nájdete štátneho lekára, ktorý má bežnú ambulanciu a dokonca aj berie nových pacientov a dáte mi naňho kontakt, budem vďačná. Takého som totiž nestretla dávno. Možno takí sú, niekde v ambulanciách v nemocniciach, no tí majú čo robiť aj bez bežných pacientov z ulice.
Jediná moja arogancia bola slušne požiadať sestričku o oddelenie ordinačných hodín pre platiacich a neplatiacich pacientov, ale jasné, však my Bratislavčania sme všetci len arogantní chudáci a suveréni utláčajúci zvyšok Slovenska, tak si treba rypnúť vždy a všade a na akúkoľvek tému... no tak snáď máte aspoň krajší deň keď ste si rypli :D:D
A čakala som klasické dvojminútové vyšetrenie, ktoré v zmysle svojej choroby či chcem, či nie, som nútená absolvovať. Od väčšiny našich lekárov sa nanešťastie nič iné očakávať nedá.... bez ohľadu na to, koľko peňazí v ambulancii človek zaplatí... a ak si slušný človek, tak neverím, že "aj tesár ťa kludne pošle do kelu a ide inde". Prečo by to robil?
 

 

Ja som tiez z BA, resp. okolia, neslo o rypnutie si, to mesto bolo dlho moj domov.
 

 

Prekaza mi kazdy poplatok za prednostne vybavenie. Potom skor uprednotnujem styl ako maju zubari, ze sa musis niekam objednat na konkretnu hodinu.
 

To je zdôvodnenie na zaplakanie

To, aby sa išlo po poradí sa dá dosiahnuť veľmi jednoducho a bezplatne, len to málokto chce. A to je problém
 
Hodnoť

 

V televíziach bývajú často relácie, vyzývajúce ľudí, aby chodili na lekárske preventívne prehliadky. Redaktori a redaktory uvádzajú neuspokojivé čísla, vyzývajú, burcujú, aj strašia, ale ešte nikto neuviedol najdôležitejší dôvod: Mnoho ľudí jednoducho nemôže prísť na preventívku, pretože sa nemôžu ráno o pol šiestej zapísať do poradovníka a potom sedieť v čakárni štyri-päť hodín! Napr. v NSÚO v Bratislave vyčakať na kožnej ambulancii znamená aj 5 hodín (často si ani nemáte kam sadnúť). Mladší na to nemajú čas, starší nevydržia toľko hodín čakať.
 
Hodnoť

Zaujimava explozia blogov zdravotnictva

Bolo by dobre to dat na jedno miesto a ked budu najblizsie lekari strajkovat, tak si to vsetko znovu zopakovat.
 

1 2 3 > >>

Najčítanejšie


 1. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 5 929
 2. Ondrej Putra: Samovraždy zamestnancov v kríze 3 232
 3. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora 2 230
 4. Mišo Šesták: Keď na korupciu stačila pálenka 2 132
 5. Věra Tepličková: Premiér Matovič nevie ani po troch mesiacoch praxe vládnuť, 1 761
 6. Dominika Dongova: Čo priťahuje ženy? Jeden muž mi dnes povedal.. 1 345
 7. Stanislav Martinčko: Hriech B. Kollára je len na jeden Otčenáš!! 1 185
 8. Martin Pekár: Kontroverzný človek je členom výboru pre prípravu novely stavebného zákona 1 081
 9. Igor Hornak: Električka po Landererovej 925
 10. Gabriel Čajko: Pomohol by polícii Old Shatterhand? 841

Rebríčky článkov


 1. Filip Pančík: Špagety
 2. Olívia Lacenová: Zlato ukazuje svoju silu. Prekoná do konca roka hranicu 2 000 USD za uncu?
 3. Michael Laitman: Vyzbrojovanie USA a tajná zbraň prírody
 4. Július Kovács: Ján Mičovský človek, ktorému vďačíme za zatknutie Kožucha, Kvietika a najnovšie aj Bodora
 5. Štefan Vidlár: 1. liga
 6. Andrea Bérešová: Kosenie horskej lúky na Miláne Grúni
 7. Richard Gajarský: OČR a karanténa.
 8. Miriam Studeničová: O záhadnej identite neznámeho z evanjelií
 9. Denis Jacko: Malinový stret
 10. Lukáš Baloga: Čínsky akciový trh dynamikou rastu jasne prekonal USA aj Európu


Už ste čítali?