Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sestry zo Žiliny, panie Kavecká a Lazorová vám škodia! (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Tým dvom dámam nemali dôverovať nikdy

ale inak s príspevkom absolútne súhlasím. Momentálne konanie sestier svedčí o tom, ze strach ich pripravil o rozum.
 

 

Zle zvolený čas a nejasné požiadavky ich akurát pripravia o zamestnanie, pretože nikto seriózny by mesiac pred voľbami nezačal reorganizovať rezort, akým je zdravotníctvo a školstvo. Teraz chcú dokonca nejaké parkovacie karty, no nech sa idú vypchať, to ako súvisí s kvalitou zdravotnej starostlivosti. Vydieranie je veľmi nepekný kriminálny čin a väčšinou neprinesie trvalé výsledky. Včera na TA3 dal návod na riešenie situácie pán Soták/?/. Zrušiť zopár nemocníc a tie čo zostanú poriadne dovybaviť a bolo by to v prospech pacientov. Pacierntovi môže byť jedno, kde ho operujú, zaujíma ho viac kvalita výkonu a opatery.Peniaze čo by ušetrili by mohli dať tým, ktorých by si nechali. Rovnako tak so školami. Nemusí byť na každej dedine škola a v každom meste vysoká škola, ktorá produkuje nezamestnaných. Takže všetci máte námet na rozmýšľanie.
 

Teraz je najpríhodnejší čas zrušiť

FNsP Žilina ako právny subjekt, pripojiť k UN Martin, zreorganizovať oddelenia, zbaviť sa večne nespokojných dochtoríkov, čo roky organizujú nepokoje. Potom zainvestovať do vybavenia nemocnice.
Toto je jediná cesta ako zlepšiť starostlivosť o pacientov v nemocnici.
Bol som proti privatizácii nemocníc, ale doteraz privatizované sa podstatne zlepšili. Nielen stavebne, ale aj vybavením a hlavne úrovňou starostlivosti. V žiline každé vedenie naráža na neochotu personálu čokoľvek zmeniť.
 
Hodnoť

 

Teraz sa ukázalo o čo Kraveckej od začiatku šlo- určite to neboli sestry , ale jej politické ambície- zamotala sa do toho tak, že teraz chce stiahnuť so sebou aj naivné sestry.
 
Hodnoť

 

"Garantoval, že nepôjdu s platom dolu, práve naopak, majú nádej, že sa im môžu mzdy zvýšiť."

to ma byt akoze vyhra? cize vsetko ako po starom a mozno ... mozno sa im zvysi plat?
 
Hodnoť

Ako sa to vezme,

memorandum versus pracovná zmluva... Je pravdou, že memorandum nemá právnu, ale viac-menej len morálnu váhu. Na strane druhej, každú zmluvu, aj pracovnú samozrejme možno meniť dodatkami. Či už oprávnenými, alebo nie a k odsúhlaseniu dodatkov treba dohodu s odbormi. Ale ak by boli dodatky v neprospech zamestnancov, iné východisko, ako ďalší štrajk asi nebude. Takže momentálnym ústupom, sa získa len prepotrebný pokoj vlády pred voľbami, harašenie ďalšími sľubmi do budúcna a chvastanie sa úspešnou ekonomickou politikou v rámci predvolebných kortešačiek. Rozhodnutie majú sestričky (aj učitelia) vo svojich rukách a do značnej miery aj výsledky štrajku.
 

Presne tak

Podmienky v pracovnej zmluve sa môžu bez problémov zmeniť. A ako sa môžu sestry oprieť o kolektívnu zmluvu, keď v Žiline už roky žiadna neexistuje?
 
Hodnoť

Dr. Mrazik

Dr. Mrazik, to ste Vy, co ste rozbiehlali kampan s odznakmi "uplatky neberiem"? Ak ano, klobuk dole... Bodaj by sa taki ako Vy naklonovali v slovenskom zdravotníctve.

Pokial z tolkych tisicov sestier do toho isli a vydrzali len tie u vas, je logicke co pisete...nech si vybojuju individualne co najviac. Odborarky zlyhali, lebo z velkeho celonarodneho protestu im zostali iba Prešov a Žilina. Pôsobia nekometentne, naivne.

I ked viem, ze sestry v inych nemocniciach, napr. BB, sa nepridali, ak mam spravne informacie, lebo su nejako uviazane v kolektivnej zmluve...
 
Hodnoť

kavecka nech je aka chce,

ale kto uveri smerakovi, ten si zasluzi vyžrať si to do dna. minister si nerobi svoju pracu, tj. zlepšiť zdravotnictvo pre všetkych, len podplaca vybranych ktorych akurat potrebuje. ak to pan doktorko-autor bologu schvaluje, to je jeho vec. nikdy v tejto krajine nič poriadne nebude fungovať lebo sa neviem spojiť a vydržať.
 
Hodnoť

Pán doktor,

klobúk dole. A po včerajšej reportáži na Tv Markíza duplom.
 

Beťáru

ty dáš klobúk dolu každému kto ti zachrańuje domáci pokoj čo?
 
Hodnoť

 

Pán doktor, plne s Vami súhlasím. Pani Kavecká mi nikdy nebola sympatická a neverila som jej. Poburujúce bolo aj to, že sestry, ktoré by chceli stiahnuť výpoveď mali zaplatiť 3300 eur ! Včera keď bola konfrontovaná s mediátorkou, ukázala svoju pravú tvár, ktorú som už pretým tušila. Arogantná, nafúkaná, nevkusná, nevychovaná, hlúpa. Takú mienku mám asi zhruba o 80 % sestričiek. Nie preto, že by som bola zaujatá, ale vychádzam z vlastnej skúsenosti. Bohužiaľ, zažila som sestričky pri mojej hospitalizácii a zažívam ich takmer denno-denne v ordináciách. Ak človek natrafí na príjemnú, milú a kompetentnú sestričku, vyvedie ho to z miery, také je to vzácne. A pani Kavecká určite nebojuje za blaho sestier, ide jej o vlastnú prezentáciu, sleduje vlastné ciele a ide jej predovšetkým o peniaze. O nič iné. Zlepšenie zdravotníctva jej je ukradnuté.
P-S. Nechcela som sa dotknúť sestier v Žiline, moja skúsenosť a z nej plynúce hodnotenie sa týka pomerov v Bratislave.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

vy o čom meliete pán doktor?

sestrám podľa vás išlo len o plat? asi ste ich zle pochopili alebo sa bojíte, že Fico vo voľbách prepadne preto rýchlo, rýchlo ošpiniť Kaveckú a Lazorovú aby nakoniec fico z toho vyšiel ako hrdina? minister im ponúkol len individuálne zmluvy a kde skončili požiadavky odborárok na personálne normatívy, ktoré sestry žiadajú v memorande? s tým sa nemá podľa vás nič robiť?

"Máte málo sestier, odkazuje Slovensku Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD). Vyspelé krajiny totiž majú v priemer na tisíc obyvateľov takmer deväť sestier - 8,7. U nás je to ani nie šesť - 5,9. Ide o údaje z roku 2011. Neskoršie nie sú." toto vás nezaujíma?
 


Najčítanejšie


 1. Michael Achberger: Väčšina z nás ho má nedostatok. Takto to môžte zmeniť: magnézium 11
 2. Zuzana Pelaez: „Národ holubičí“? Pre cudzincov sme skôr „Národ kyslých uhoriek”. 10
 3. Marek Strapko: Upratovačka z kúpaliska - je tu hlavne kvôli tebe! 9
 4. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech. 7
 5. Věra Tepličková: Boris Kollár prezradil tajomstvo súdržnosti koalície 6
 6. Rudolf Pado: Dorúbaný Liptov posvätený štátom i políciou 5
 7. Július Kovács: Boris s háremom 4
 8. Oliver Andrejčák: Stále len rozpráva, rozpráva, rozpráva... 4
 9. Branislav Gröhling: Neznášam teplých! 4
 10. Roman Foltín: SaSkárske kilečko by nemalo ostať v tieni problémovej diplomovky 3

Rebríčky článkov


 1. Štefan Vidlár: Hlasu hlas
 2. Miriam Studeničová: Nešťastie s názvom meditácia
 3. Lukáš Baloga: Vezmú po voľbách do rúk „svet“ demokrati?
 4. Július Kovács: Boris s háremom
 5. Gabo Németh: Modlitba za noc, ktorá rozpráva
 6. Ivan Čarnogurský: SKÚSENOSŤ Z COVIDU 19
 7. Vladimír Hatara: Korona? Začína sa to pomaly podobať koprivke či akné...
 8. Július Kovács: Majského, Baštrnákove a Kočnerove deti si užívajú miliónové ukradnuté majetky. Výsmech.
 9. Štefan Vidlár: Korona chiméra
 10. Július Kovács: Hödör


Už ste čítali?